Hedeflerimiz

Özel Ahmet Çelebi Sağlık Meslek Lisesi olarak 2013/2014 yılında başladığımız eğitim – öğretim hayatımıza, hemşire-att ve ebe yardımcılığı bölümleriyle öğrencilerimize yüksek standartlarda eğitim ve öğretim hizmeti vermiş olmanın gururunu yaşıyoruz. 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren “Özel Çelebi Sağlık ve Teknoloji Liseleri” olarak, Hemşire Yardımcılığı bölümünün yanına Gıda bölümünü, 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren de Mekatronik (otomasyon) bölümlerini öğrencilerimizin kaliteli ve ücretsiz eğitim almalarını sağlamak amacıyla açmış bulunmaktayız.

Bursa’da özel sağlık mesleki ve teknik anadolu liseleri arasında en çok tercih edilen okul olmaktan dolayı gurur duymaktayız. 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde 96 hemşire yardımcılığı bölümü mezunlarını sağlık sektörüne kazandırmış bulunmaktayız. Basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi, satranç ve yüzme branşlarında yaptığımız spor etkinlikleri ile sağlık meslek liseleri arasında tekiz. Çelebi Okulları olarak öğrencilerimizin güvenliği ve düzeni açısından okula devamlılıkları ve öğrenci kıyafetiyle gelmelerini önemsemekteyiz.

Amacımız;

Araştıran, sorgulayan, üreten, sosyal, evrensel düşünen, dünyadaki gelişmeleri takip eden, ulusal değerlerimize önem veren bireyler yetiştirmektir.

Sürekli büyüyen ve gelişen okullarımız taşıdığı vizyon gereği eğitiminde sosyal-kültürel ve sportif alanda yeniliklerine devam edecektir. Bünyemizde bulunan tüm spor branşlarında amatör ligde mücadele edecek takımlar oluşturmak yönünde hazırlıklarımız tamamlanmıştır. Ayrıca bireysel de değişik spor dallarında başarı gösteren öğrencilerimiz yurtiçi ve yurtdışı müsabakalara katılım hususunda desteklenmektedir. Son sınıfa gelmiş ve stajına başlamış öğrencilerimizi alanlarındaki kurumsal işletmelerle buluşturup birebir bağlar oluşturmak her zaman öncelikli hedefimizdir. Ayrıca bu yıldan itibaren, mezun olan öğrencilerimizi “mezunlar derneği” çatısı altında toplayarak iletişim ve faaliyetlerini devam etmelerine olanak sağlamış olacağız.

Mevcut misyonumuzu öğrencilerimize aşılayıp, araştıran-sorgulayan-üreten ve evrensel değerleri benimsemiş yeni nesillere yönlerini bulmak adına destek vermek için görevimizin başındayız.