Hedeflerimiz

Özel Ahmet Çelebi Sağlık Meslek Lisesi olarak başladığımız eğitim – öğretim hayatımıza, hemşire-att ve hemşire yardımcılığı bölümleriyle öğrencilerimize yüksek standartlarda eğitim hizmeti vermiş olmanın gururunu yaşamaktayız. 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren “Özel Çelebi Sağlık ve Teknoloji Liseleri” olarak, hemşire Yardımcılığı bölümünün yanına gıda ve bilişim teknolojisi bölümlerini de öğrencilerimizin kaliteli ve ücretsiz eğitim almalarını sağlamak amacıyla açmış bulunmaktayız.

Bursa’da özel sağlık mesleki ve teknik anadolu liseleri arasında en çok tercih edilen okul olmaktan dolayı gurur duymaktayız. Bu yıl 234 hemşirelik ve att mezunlarını sağlık sektörüne kazandırmış bulunmaktayız. Mevcut okullar içerisinde en geniş alan ve bahçeye sahibiz. Basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi, satranç ve yüzme branşlarında yaptığımız spor etkinlikleri ile sağlık meslek liseleri arasında tekiz.

Öğrencilerimizin güvenliği ve düzeni açısından okula devamlılıkları ve öğrenci kıyafetiyle gelişleri her gün takip edilmektedir.

Amacımız;

Araştıran, sorgulayan, üreten, sosyal, evrensel düşünen, dünyadaki gelişmeleri takip eden, ulusal değerlerimize önem veren bireyler yetiştirmektir.

Sürekli büyüyen ve gelişen okulumuz bu yıldan itibaren eğitim-sosyal-sportif alanda yeniliklerine devam edecektir. Bünyemizde bulunan tüm spor branşlarında amatör ligde mücadele edecek takımlar oluşturmak yönünde hazırlıklarımız tamamlanmıştır. Son sınıfa gelmiş ve stajına başlamış öğrencilerimizi alanlarındaki kurumsal işletmelerle buluşturup birebir bağlar oluşturmak her zaman öncelikli hedefimizdir. Ayrıca bu yıldan itibaren, mezun olan öğrencilerimizi “mezunlar derneği” çatısı altında toplayarak iletişim ve faaliyetlerini devam etmelerine olanak sağlamış olacağız.

Mevcut misyonumuzu öğrencilerimize aşılayıp, araştıran-sorgulayan-üreten yeni nesiller yaratmak için görevimizin başındayız.